Ce mașină a primit Bianca Andreescu după ce a câștigat US Open?

Bianca Andreescu US Open

Bianca Andreescu a învins-o pe Serena Williams în finala US Open. A primit premiul cel mare în valoare de 3,85 de milioane de dolari, dar și o super mașină: este vorba despre un BMW M8 Cabrio.

Locul 4 în clasamentul WTA, Bianca a câștigat meciul cu Serena Williams cu 6-3, 7-4 în actul final de la Flushing Meadows și a devenit noua vedetă din tenisul feminin.

Bianca este Brand Ambassador BMW, iar constructorul german premium a premiat-o cu o mașină de lux. Este vorba despre BMW M850i xDrive Cabrio, care, în România, are un preț de pornire de 136.315 euro. Numai nuanța în care este vopsită mașina, Frozen Bluestone, costă aproape 4.000 de euro.

Bianca Andreescu
Sursă foto: Twitter

Sunt bani de buzunar pentru Bianca Andreescu, jucătoarea de tenis cu părinți români. La New York a câștigat și cel mai mare premiu pus vreodată la bătaie în competiția feminină: aproape 4 milioane de dolari.

Test drive BMW M850i – Pact cu diavolul

Noul ei cabrio de la BMW are motor V8, care dezvoltă 530 de cai putere și care face mașina să alerge de la 0 la 100 km/h în doar 3,9 secunde.